İstanbul DEKORATİF TAŞ LTD. ŞTİ. tarafından 2012 yılında üretime başlamıştır. istanbul STONE dekoratif taşlar, doğal taşlardan ilham alınarak elde edilen zengin renk ve doku içeren malzemelerdir. Kolay uygulanması, m2 ağırlığının doğal taşlara kıyasla daha hafif ve renk olarak geniş yelpazede hizmet vermesi ile tasarım ve projelerde İstanbul STONE markasının öne çıkmasını sağlamaktadır. Üretimdeki yüksek teknolojisi kaliteyi, hafifliği yapıların statiğini bozmamasını ve kolay uygulanabilmesini, renk çeşitliliği her zevk hitap etmesini, dokulardaki derinlik ile İstanbul STONE her uygulama alanında kendini öne çıkartmaktadır.

Üretimde müşteri odaklı çalışmak, hizmette mükemmelliği aramak, çalışanlarımızla fark yaratmak, geniş ve güçlü satış ve satış sonrası ağına sahip olmak,sosyal sorumluluk bilincinde hareket etmek, çözüm ortaklarımızla güç birliği yapmak, piyasadaki etkinliğini ve verimliliğini her geçen gün arttırmak, kalite yönetim sistemi şartlarına uymak ve etkinliğini sürekli arttırmak başlıca kalite politikamızı oluşturmaktadır.

Bu anlayışın sonucu olarak halen yatırım ve ar-ge çalışması devam eden İstanbul STONE bugün ürünlerimizin kalitesi ve dayanıklılığı ile dünya standartlarına ulaşmıştır. Kısa zamanda uluslararası pazarda söz sahibi olarak Kanada, Hollanda, Fransa, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbeycan, Kıbrıs, Dubai,Belçika, Irak gibi bir çok ülkeye ihracat yapmaktadır.

Doğal taşlar insanlar var olduğu günden beri bir şekliyle hayatında var olmuştur. Artan bilgi birikimi ve gelişen teknolojiye rağmen doğal taşlar insan hayatındaki varlığını korumaya devam etmiştir ve de etmektedir. Türkiye’de doğal taş varlığı açısından şanslı ülkelerden biri olup gerek rezerv gerekse çeşitlilik açısından büyük bir potansiyele sahiptir. Ülkemizde özellikle son yıllarda üretim ve ihracatta kendini bu pazarda kanıtlamıştır. Aynı zamanda Türkiye’nin kendine has taşları ve coğrafi konumuyla da sektörde özel bir yeri bulunmaktadır. Tüm bu olumlu yönlerin yanında maalesef hala çok sayıda eksiklik de söz konusudur. Bu çalışmada Türkiye’nin doğal taş varlığının değerlendirilip, iktisadi coğrafya odağında analizi yapılmış, sektörün sorunları ele alınarak, bu alanda yapılması gerekenler üzerinde durulmuştur.

Vizyonumuz

Her geçen gün değişen profilinin geliştirilmesi rotasında,geniş bir alana uzmanlığını taşıyabileceği yurtiçi ve yurtdışı projelerinde, güçlü finansal sermayesi ve geçmiş tecrübelerinin desteğiyle teknolojik gelişmelere duyarlı yaklaşımın getireceği sinerji ve değer sayesinde,şeffaf ve dinamik yapıyla müşteri memnuniyetini sağlamak ve sektöründe iyi bilinen,değerli bir marka olmak.Doğru zamanda,doğru hizmet,doğru maliyet.

Misyonumuz

Hizmetlerinde önceliği kaliteye vererek, dürüst ve güvenilir bir hizmet anlayışı içerisinde, yeniliklere kolay bir şekilde uyum sağlayan kapasiteli, profesyonel ve dinamik kadrosunun verimli çalışması ile inşaat alanındaki yerini ve teknolojisini daha ileriye taşımak, araştırma odaklı yaklaşımının farkında ve müteahhitlik sektöründe en yüksek değeri sunan bir aile şirketi olarak, tüm paydaşlarına en büyük getiriyi sağlamak.